DR. Ulrich Randoll

Ulrich Georg Randoll 1955 yılında Almanya’da Bad Sackingen şehrinde doğdu.
Liseden mezun olduktran sonra diş teknisyenliği eğitimi gördü. Özel ilgi alanı mandibular eklemler ve gnatoloji idi.

1981 yılında Frankfurt’taki Johann-Wolfgang-Goethe Üniversitesi Tıbbiye bölümünü bitirdi. Buna ek olarak 1985 yılında diş hekimliğinden mezun oldu.
Asistanlık dönemini Luzern/İsviçre Çene cerrahisi bölümü başkanı Prof. Vogt’un yanında geçen Randoll araştırmalarına Erlangen/Nürnberg Üniversitesi’nde tıp doktoru olarak devam etti.

1989-1995 yılları arasında aynı üniversitenin çene cerrahisi bölümünde (Şef Pof. Dr. E. Steinhauser) ve 1995 yılından sonra da travmatoloji bölümünde (Şef Prof. Dr. Dr. F. Hennig) bilfiil görev yapıp ayrıca bilimsel çalışmalarına ağırlıklı bir şekilde devam etti.

Klinik gözlemleri sonucunda hastalarında izlediği problemler, kendisini giderek daha yoğun bir şekilde temel Biyo-Fizik araştırmalar yapmaya yönlendirdi.

Dr. Randoll’ün Biyo-Fizik alanında özellikle hücre bazında yaptığı bilimsel çalışmalar, hücrelerin “hücredışı ve hücreiçi matriksleri”nin birbirleriyle olan etkileşimlerini ele almaktaydı. Bu çalışmaları sonunda “hücre kalitesi yönetimi” kavramını geliştirerek, Matriks-Merkez’leri Konseptini oluşturdu ( www.matrix-center.de) .

Kendisi, 1998 yılından bu yana, Münih’teki kendi “Matrix-Merkezi”nde doktor olarak çalışmaktadır.

1999 yılından bu yana Münih’teki TÜV Product Servisi bünyesinde (EN-ISO 9001, 9002, 9003) Tıp, Sağlık ve Spor alanlarında danışmanlık görevini de sürdürmektedir.

2004 yılında yine TÜV Bünyesinde (EN-ISO 9000 / TÜV-CERT) sağlık sistemleri Kontrolörü görevini üstlenmiştir.

Bilimsel çalışmalarını kazandığı çok çeşitli burslar kanalıyla sürdürmüştür:
1991–1996 Alman Bilimsel Araştırmalar Kurumu bursu (Ağrı ve Tümör tedavisi konusunda),
1992–1994 Karlsruhe/Almanya Nükleer Araştırmalar Merkezi Bursu (Kanser konusunda).

Şimdiye kadar almış olduğu ödüllerden ikisi şunlardır :

01.08.1995 ….Esslingen/Almanya Computer Stimulasyon Merkezi Innovasyon Ödülü

31.05.1996 …Yunanistan / Aleksandrapolis şehrinde yapılan 3. Uluslararası Matrix-Derneği Kongresi Matrix Ödülü

Kendi konusunda yazdığı birçok kitap ve bilimsel yayın bulunan Dr. Randoll, gerek Almanya’da gerekse yurtdışında konuşmalar yapmak için çeşitli bilimsel kongrelere davet edilmektedir.

 
<< Geri Dön